Bisküvili Kolay Pasta Tarifi

Yapılışı çok pratik harika lezzette bir ikramlık olan Bisküvili Kolay Pasta Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. Hazırlanışı gibi malzemeleri de kolay olan pastanın tarif aşamalarını tüm detaylarıyla izleyerek, bu pratik pastayı kısa sürede ikrama hazır hale getirebilirsiniz.

Tarifi hazırlayan Hayalimdeki Yemekler YouTube kanalının Ye Beni Pastası adını verdiği bu kolay pastanın yapımını videolu anlatımından izleyebilir, gerekli malzemelerin listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1 paket sade petibör bisküvi
  • 2 paket kakaolu puding
  • 5 su bardağı süt
  • 75 gram tereyağı ya da margarin
  • 100 gram bitter çikolata

Üzeri için; 

  • 2 yemek kaşığı kakao

Süslemek için;

  • Beyaz çikolata (isteğe bağlı)

Hazırlanış Aşamaları

Orta ateşe ayarlı ocağa alınan uygun bir tencerede, 5 su bardağı süt ile 2 paket kakaolu puding karıştırarak kaynatılır. Kaynayan pudinge 75 gram tereyağ ya da margarin ilave edilerek karıştırılır ve ocaktan alınır. 100 gram bitter çikolata karışıma eklenir ve eriyene kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım, ilk sıcağının geçmesi için bekletilir.

Pastanın hazırlanması için seçilen uzun kek kalıbının tabanı ve kenarları streç film serilerek kaplanır. İlk sıcağı geçen çikolatalı karışımdan, kalıbın tabanına bir miktar dökülür ve üzeri düzeltilir. Üzerine petibör bisküviler tek kat ocak şekilde sıra ile yerleştirilir.

Bisküvilerin üzerine çikolatalı pudingten tekrar bir miktar dökülür. Bisküviler de aynı şekilde pudingin üzerine dizilir. Bu işlem, bisküviler ve puding bitene kadar aynı şekilde tekrarlanır. En üstü çikolatalı puding kaplı ve düzeltilmiş olarak işlem tamamlanır. Buzdolabına kaldırılarak, 1 gece ya da en az 4 saat dinlendirilir.

Buzdolabından alınan pasta, servis tabağına ters çevrilerek kalıbından ve streç filmden ayrılır. Pastanın kenarlarına pişirme kağıdı ya da peçete serilerek, üzerine 2 yemek kaşığı kakao eşit şekilde serpilir. Son aşamada pastanızın görünümünü güzelleştirmek için arzu ederseniz beyaz çikolata ile süsleyebilirsiniz.

Mikrodalga fırında ya da benmari usulü erittiğiniz beyaz çikolata ile, sıkma torbası yardımıyla pastanın üzerinde dilediğiniz deseni oluşturabilirsiniz. Süsleme işi tamamlanan pastanız, dilimlenerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.