Bisküvili İrmik Pastası Tarifi

15 dakika gibi çok kısa sürede hazırlanan Bisküvili İrmik Pastası Tarifi, videolu ve yazılı anlatımı ile Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Mutfağınızda hazır bulunan ve özel alışveriş gerektirmeyen malzemelerle yapılan bu pratik pastayı çok beğeneceksiniz.

Kremasına katılan irmikle özel bir lezzete kavuşan bu pratik pastanın nasıl yapıldığı, Nagihan Mutfakta YouTube kanalı tarafından hazırlanan ve sesli anlatımın yer aldığı videodan aktarılmaktadır. Gerekli malzeme listesi ve hazırlanış aşamalarının yazılı dökümü aşağıda bilginize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Malzeme Listesi

  • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
  • 1 litre süt
  • 8 yemek kaşığı irmik
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 paket vanilya
  • 2 yemek kaşığı tereyağı ya da margarin
  • 1 paket Hindistan cevizi

Hazırlanış Aşamaları

Kremasını hazırlamak için; 8 yemek kaşığı irmik, 1 su bardagı toz şeker, 1 paket vanilya, 2 yemek kaşığı tereyağ ya da margarin ve 1 paket Hindistan cevizi uygun bir tencerede bir araya getirilir. 1 litre süt de ilave edilerek karıştırılır. Ardından tencere kısık ateşe ayarlanan ocağa alınır ve sürekli karıştırarak muhallebi kıvamı alana dek pişirilir. Hazır hale gelen irmikli karışım ocaktan alınır ve yaklaşık 5 dakika dinlendirilir.

Pastayı hazırlamak için seçilen cam kap, pasta tabanının yapışmasını önlemek için su ile ıslatılır ve suyu boşaltılır. Hazırlanan irmikli kremadan tabna bir miktar döşenir ve üzerine kakaolu petibör bisküviler yerleştirilir. Krema ve bisküviler bitene kadar aynı işlemler tekrarlanır. Son olarak en üstüne, kalan bisküvilerden 3 – 4 adedi ufalanarak serpilir. Buzdolabında en az 1 saat kadar dinlendirdikten sonra dilimlenerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.