Beyaz Çikolatalı Bisküvi Topları Tarifi

Sadece 3 malzeme ile hazırlanan Beyaz Çikolatalı Bisküvi Topları Tarifi, denemenizi önerdiğimiz videolu ve yazılı anlatımlarıyla Evdeki Pastane sayfamızda beğenilerinize sunulmuştur. Oreo ya da Negro bisküvi kullanabileceğiniz tarif ile, inanılmaz lezzette enfes atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz.

Yapımı çok kolay ve pratik olan Beyaz Çikolatalı Bisküvi Topları Tarifi, sesli anlatımlı olarak Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanan videodan takip edilebilir. Ayrıca, gerekli malzemelerin ölçüleri ile birlikte listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 40 adet Oreo ya da Negro bisküvi
  • 200 gram Labne peyniri
  • 200 gram beyaz çikolata

Hazırlanış Aşamaları

40 adet Oreo ya da Negro bisküvi, mutfak robotundan geçirilerek un haline getirilir ve az bir kısmı daha sonra üzerinin süslemesine kullanmak üzere ayrılır. 200 gram Labne peyniri ilave edilerek iyice karıştırılır. Hazırlanan hamurdan parçalar alınır ve elde şekil verilerek, pişirme kağıdı serili servis tepsisine dizilerek yerleştirilir.

Buzdolabına kaldırılarak soğutulur ve sonrasında teker teker benmari usulü eritilmiş beyaz çikolata ile kaplanarak yeniden servis tepsisine yerleştirilir. Üzerileri,  ayrılan bisküvi unu ile çikolata katılaşmadan süslenerek buzdolabına kaldırılır. Çikolata soğuyup katılaştığında buzdolabından alınıp servis tabağına aktarılarak ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.