5 Malzemeli Kolay Cezerye Tarifi

Sağlıklı ve çok hafif bir tatlı hazırlayacağınız 5 Malzemeli Kolay Cezerye Tarifi, videolu ve yazılı anlatımlarıyla Evdeki Pastane sayfamızda beğenilerinize sunulmuştur. Yapımı pratik olan ve damak tadınıza uygun malzemelerin kullanıldığı tatlı tarifi, severek tüketilen bir ikram olacaktır.

Porsiyonluk olarak şık bir sunumla servise hazırlanan 5 Malzemeli Kolay Cezerye Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanan ve sesli anlatımlı olarak izleyeceğiniz videodan aktarılmaktadır. Cezerye tarifi için gerekli olan sadece 5 adet malzemenin ölçüleri ile birlikte listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 3 su bardağı rendelenmiş havuç
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1,5 su bardağı rondodan geçirilmiş petibör bisküvi
  • 1 çay bardağı rondoda çekilmiş ceviz içi
  • Hindistan cevizi

Hazırlanış Aşamaları

Uygun bir tavaya alınan, 3 su bardağı rendelenmiş havuç, 1 su bardağı toz şeker ile havuçlar suyunu çekene kadar orta ateşe ayarlanan ocakta pişirilir. Pişen havuçlar, ayrı bir kaba alınarak soğumaya bırakılır. Soğuyan havuçlara, 1,5 su bardağı rondodan geçirilmiş petibör bisküvi ve rondoda çekilmiş ceviz içi eklenerek iyice karıştırılır.

Mutfak tezgahına serilen streç filmin üzerine Hindistan cevizi yayılarak yerleştirilir. Hazırlanan havuçlu karışım üzerine yerleştirilir ve üzeri bastırılarak  düzeltilir. Streç filmin yardımıyla rulo şeklinde sarılıp ikiye kesilerek buzdolabında 1 -2 saat kadar dinlendirilir. Buzdolabından alındıktan sonra, dilediğiniz şekilde keserek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.