3 Malzemeli Susamlı Krokan Tarifi

Evdeki Pastane sayfamızda paylaştığımız 3 Malzemeli Susamlı Krokan Tarifi ile ev yapımı harika bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Çay ya da kahve beraberinde çok yakışacak bu atıştırmalıkları, derin dondurucuda saklayıp dilediğiniz zaman ikram edebilirsiniz.

Az malzeme ile çok kısa sürede hazırlanan 3 Malzemeli Susamlı Krokan Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan izlenebilir. Gerekli olan malzemelerin ölçüleri ile birlikte listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı susam
  • 1 çay kaşığı tereyağı

Hazırlanış Aşamaları

Orta ateşe ayarlanan ocağa yerleştirilen yanmaz yapışmaz tavaya 1 su bardağı toz şeker aktarılır. Spatula yardımıyla karıştırarak şekerlerin erimesi sağlanır. 1 çay kaşığı tereyağı eklenip karıştırarak ocağın altı kapatılır. Son olarak, 1 su bardağı susam ilave edilerek hızlıca karıştırılır.

Önceden mutfak tezgahına serilen pişirme kağıdının üzerine, soğuması beklenmeden hemen aktarılır ve düzgünce yayılır. Üzerine ikinci bir pişirme kağıdı kapatılır ve merdane yardımıyla bir miktar açarak  düzeltilir. Ardından, üstteki pişirme kağıdı alınır ve krokan bıçakla dilediğiniz boyutlarda kesilir.

15 – 20 dakika kadar derin dondurucuya kaldırılan krokanlar, sonrasında kesilen yerlerinden parçalara ayrılır. Dilerseniz hemen dilerseniz dondurucuda saklayabileceğiniz enfes susamlı krokanlar ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.