3 Malzemeli Kolay Ekler Pasta Tarifi

Sadece 3 malzeme kullanarak yapılan Kolay Ekler Pasta Tarifi, pastane lezzetlerini evinize taşıyan Evdeki Pastane sayfamızda videolu ve yazılı anlatımı ile hazırdır. Hazır malzemelerin kullanıldığı bu en kolay ekler pasta tarifi ile çok kısa sürede harika ikramlıklar hazırlayabilirsiniz.

Kedidili bisküviler kullanarak yapımı çok pratik hale gelen Ekler Pasta Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan aktarılmaktadır. Videolu anlatımın yanı sıra, gerekli malzeme listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da bilgilerinize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

 • 1 paket (24 adet) kedidili bisküvi
 • 1 paket (125 gram) muzlu puding + 2 su bardağı süt
 • 1 paket (128 gram) çikolatalı sos + 2 su bardağı süt

Bisküvileri ıslatmak için;

 • 1 su bardağı süt

Hazırlanış Aşamaları

 1. 1 su bardağı süt konulan kapta, 12 adet kedidili bisküvi ıslatılır ve bir tepsiye alınır. Bisküvileriniz yumuşak olsun isterseniz sütün içinde 1 – 2 dakika bekletilir. Tercihiniz kıtır olmalarından yanaysa sütte ıslatıp çıkarmanız yeterli olacaktır.
 2. 2 su bardağı süt ile pişirilen 1 paket (125 gram) muzlu puding, sıkma torbasına ya da bir ucuna kesik atılan buzdolabı poşetine doldurulur.
 3. Videoda görüldüğü gibi, muzlu puding sıkılarak bisküvilerin üzerine yerleştirilir.
 4. Ardından, kalan 12 adet kedidili bisküvi de sütte ıslatılarak üzerlerine kapatılır ve üstlerine muzlu puding sıkılır.
 5. 1 paket (128 gram) çikolatalı sos, 2 su bardağı sütle pişirilerek hazırlanır.
 6. Hazırlanan çikolata sosu, ekler pastaların üzerine gezdirilir.
 7. Buzdolabına kaldırılan ve yaklaşık 2 saat dinlendirilen ekler pastaları, üzerini dilediğinizce süsleyerek ikram edebilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.