3 Malzemeli Çikolatalı Kek Tarifi

 

Dünyanın en kolay kek yapımını izleyeceğiniz 3 Malzemeli Çikolatalı Kek Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. Az malzemeli bu kek, kolay ve pratik olarak çok kısa sürede hazırlanması ile de favori tariflerinizden biri olacaktır.

Ani gelen konuklarınız için ya da canınız tatlı çektiğinde denemenizi önerdiğimiz Çikolatalı Kek Tarifi, Masmavi3mutfakta YouTube kanalı tarafından hazırlanan ve sesli anlatımın yer aldığı videodan izlenebilir. Yapımı için gerekli olan malzemelerin ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Malzeme Listesi

  • 4 adet yumurta
  • 1 su bardağı elenmiş un
  • 4 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata (Nutella, Çokokrem ya da Torku benzeri)

Hazırlanış Aşamaları

Derince bir kapta, 4 adet yumurta ile 4 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata, mikser yardımıyla ve yüksek devirde iyice çırpılır. Adından, 1 su bardağı un elenerek hamura eklenir ve çırpmaya devam edilir. Akışkan bir kıvama gelen kek hamuru, artık hazır hale gelmiştir.

Pişirme için seçilen tercihen 20 x 25 santimetrelik kek kalıbının kenarları yağlanır ve tabanına yağlı kağıt yerleştirilir. Hazırlanan kek hamuru kalıba aktarılır ve üzeri düzeltilir. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yaklaşık 15 dakika pişirilir. Fırından alındıktan sonra yağlı kağıt yardımıyla kalıbından çıkarılan kek soğumaya bırakılır. Ardından, dilimlenerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.