2 Malzemeli Çikolatalı Kadayıf Topları

Kullanacağınız malzemeler adında bulunan 2 Malzemeli Çikolatalı Kadayıf Topları Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda denemenizi bekliyor. Yapımı çok basit olmasına karşın, ortaya çıkan göz alıcı görüntüsü ve enfes lezzetiyle harika bir ikramlık olacaktır.

Arzu ettiğiniz şekli verebilir, küçük kahve fincanı ya da yumurta kabı gibi mutfaktaki malzemelerinizi kalıp olarak kullanabilirsiniz. Ayşenur Altan YouTube kanalının hazırladığı videodan aktardığımız tarifte kullanılan malzemeleri ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 200 gram tel kadayıf
  • 2 paket 80 gramlık bitter ve sütlü çikolata

Süslemek için:

  • Antep fıstığı ya da fındık içi

Şekil vermek ve sunum için;

  • Yumurta kabı ya da küçük kahve fincanı
  • Arzuya göre ufak kağıt kek kapları

Hazırlanış Aşamaları

200 gram tel kadayıf, elde ufalanarak küçük parçalara ayrılır. Bu işlemi daha kolay hale getirmek için, kadayıfı bir süre derin dondurucuda bekleterek daha kolay kırılmalarını sağlayabilirsiniz. Ufalanan kadayıflar, uygun bir tavaya alınarak, pembeleşinceye kadar karıştırarak kavrulur.

2 paket 80’er gramlık bitter ve sütlü çikolata, benmari usulü eritilerek hazırlanır. Eriyen çikolatanın üzerine, kavrularak hazırlanan tel kadayıflar dökülür ve iyice karıştırılır. Hazır olan ana malzemeye artık şekil verebilirsiniz. Bunun için hazır kalıpları kullanabilir ya da evdeki yumurta kalıbı ve küçük kahve fincanı gibi malzemeleri kalıp olarak değerlendirebilirsiniz.

Kalıbın tabanına yerleştireceğiniz kuru çerezler, servis tabağına ters çevirdiğinizde üstte kalacak ve kadayıf toplarınıza hoş bir görünüm verecektir. Videoda da izleyeceğiniz şekil verme işlemini harcınız sıcakken yapmayı unutmayın.

Servis tabağına yerleştirilen Çikolatalı Kadayıf Topları size ve sevdiklerinize afiyet olsun.