10 Dakikalık Silindir Pasta Tarifi

Yapımı sadece 10 dakika süren ve enfes bir lezzete ulaşabileceğiniz Silindir Pasta Tarifi, mutfağınızda yer almayı kesinlikle hak ediyor. Fazla vaktinizin olmadığı anlarda imdadınıza yetişecek ve misafirlerinize hem lezzeti hem de görselliği ile ziyafet çektirecek Silindir Kek Tarifi ile mutfağınız yeni bir lezzet daha kazanacak.

10 Dakikalık Silindir Pasta Tarifi için gereken malzemeler ve yazılı anlatımı aşağıda yer almaktadır. Nefis Yemek Tarifleri 2 YouTube kanalının hazırladığı videoda tarifin yapım aşamalarını izleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1 paket Çokoprens bisküvi
  • 2 poşet toz krem şanti
  • 1,5 su bardağı süt
  • 1 su bardağı süt (ıslatmak için)

Üzeri için;

  • 2 paket (160 gram) bitter ya da sütlü çikolata
  • Antep fıstığı, fındık içi

Hazırlanış Aşamaları

Geniş bir kaseye 1,5 su bardağı süt ve 2 poşet krem şantiyi ekleyip yoğun bir krema kıvamına gelene kadar çırpın. Büyük boy çokoprens kurabiyeleri 1 su bardağı süte batırarak ıslatın ve yumuşamasını sağlayın. Daha sonra bir parça çokoprens kurabiyenin üzerine hazırladığınız kremadan sürün ve diğer bir bisküvi ile üzerini kapatın.

Tüm parçalara aynı işlemi uyguladıktan sonra bisküvileri üst üste ekleyip bir tabağa yan yatırın. Böylece pastanıza silindir şeklini kazandırmış olacaksınız. Yan yatırdığınız bisküvi parçalarının tamamının üzerini krema ile kaplayın. 2 paket çikolatayı bir miktar süt katarak bir tavada eritin. Eriyen çikolatayı krema ile kapladığınız bisküvilerin üzerinde gezdirin ve tüm pastanızın üzerini çikolata ile kaplayın.

Dilerseniz üzerine kıyılmış fındık veya fıstık serperek daha güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. 2 – 3 dakika bekleyip çikolata sertleştikten sonra servis edebilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.